ما به جاي شما به بازار مي‌رويم
۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۴۴:۳۹| بازدید: | نویسنده افسانه عبدالهي | نظرات (0)

تا به حال به اين فكر كرده‌ايد كه با وجود فروشگاه‌هاي اينترنتي در كشور، چرا براي خريد بعضي از كالاها ممكن است به بازار برويد؟

ما در اين زمينه تحقيقات جامعي انجام داده‌ايم و جواب اين سوال را پيدا كرده ايم و هدفمان در ويگوبازار اين است كه شما هرگز وقت با ارزشتان را صرف رفتن به بازار هاي سطح شهر براي خريد نكنيد.

ما در ويگوبازار فروشگاه‌هاي واقعي سطح شهر (پس از تاييد مجوز‌هاي قانوني آن فروشگاه) كه از نظر كيفيت ارائه خدمات معيارهاي ما را داشته باشند ثبت مي‌كنيم و آنها در بستر ويگوبازار شروع به فعاليت مي‌كنند. از طرفي ويگوبازار تعهدهاي زير را به خريداران ارائه مي‌دهد:

 • ارائه كالاها با قيمتي نزديك به قيمت عمده (خودتان مقايسه كنيد)
 • تحويل كالاها دقيقا در زماني كه خريداران تعيين كنند
 • يكسان بودن اطلاعات كالاي موجود در وب‌سايت با كالاي فروخته شده
 • دارا بودن گارانتي اصل براي كالاهايي كه در كشور با گارانتي ارائه مي‌شوند

به عبارت ديگر ويگوبازار يك بازار بزرگ خريد و فروش در كشور است و محدوديت‌هاي يك فروشگاه اينترنتي را ندارد.

برخلاف فروشگاه‌هاي اينترنتي رايج كه قيمت رقابتي روي بعضي از اجناس با زمان محدود ارائه مي‌كنند هدف ما در ويگوبازار ارائه كالاهايي با قيمت نزديك به عمده به صورت مداوم است به طوري كه ارائه كالا با قيمت مناسب (طبق نتايجي كه تيم‌هاي آناليز و فروش ويگوبازار به دست مي‌آورند) جزو شرايط همكاري ما با فروشگاه‌هايي است كه قصد ارائه كالا در ويگوبازار را دارند.

پس از مشاهده تلفن هاي پاناسونيك در ويگوبازار ممكن است براي شما اين سوال پيش بيايد كه چطور ممكن است يك تلفن در ويگوبازار تا صد هزار تومان از فروشگاه هاي اينترنتي ديگر ارزان‌تر باشد. شايد تصور كنيد كه اين تلفن‌ها اصل نيستند و يا گارانتي متفرقه دارند، درحالي كه تعهد ما اين است كه اگر كالايي به همراه گارانتي در كشور ارائه مي‌شود ما حتما آن كالا را با گارانتي اصلي ارائه مي‌دهيم.

شايد شما فكر كنيد كه بعد از اتمام يك سفارش در ويگوبازار زمان زيادي تا تحويل آن سفارش طول خواهد كشيد، چرا كه تامين  كالا از فروشگاه و ارسال آن به دست خريدار ممكن است فرآيند زمان‌بري باشد، ولي تعهد ما در تحويل سفارش‌ها تا كمتر از ۲۴ ساعت كاري است و تا به حال تمامي سفارش‌ها را در زمان مشخص شده خريداران، تحويل داده‌ايم.

برچسب‌ها: ،

پايونير اسپيكري مجهز به پورت لايتينگ و با تمركز بر مكالمات كنفرانسي معرفي كرد
۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۴۳:۲۱| بازدید: | نویسنده افسانه عبدالهي | نظرات (0)

پايونير به سبب توليد محصولات صوتي و تصويري با كيفيت به يك برند شناخته شده در جهان تبديل شده است. حال كمپاني مذكور اسپيكر Play & Plug با پورت لايتينگ معرفي كرده كه تمركز آن روي مكالمات كنفرانسي بوده و مي توان با آن از پخش موسيقي هم لذت برد.

محصول مورد اشاره كه «Rayz Rally» نام دارد داراي باتري داخلي نبوده و مي بايست آن را از طريق پورت لايتينگ به آيفون يا آيپاد خود متصل كنيد. بايد گفت اسپيكر مذكور داراي يك درگاه لايتينگ هم بوده و از اين رو به هنگام استفاده از آن، مي توانيد همزمان دستگاه خود را هم شارژ كنيد.

 

 

«Rayz Rally» نخستين اسپيكر Play & Plus مجهز به پورت لايتينگ است

پايونير در مورد محصول تازه خود مدعي شده كه «Rayz Rally» به منظور برقراري مكالمات با كيفيت و شفافيت بالا بهينه شده و به علاوه اين اسپيكر مي تواند تشخيص دهد كه گجت شما در حال پخش موسيقي بوده و از اين رو ميزان حجم صدا را به صورت خودكار تنظيم مي كند.

از ديگر قابليت هاي «Rayz Rally» مي توان به بهره مندي از يك دكمه اختصاصي اشاره كرد كه مي توان از آن براي قطع و وصل كرن ميكروفن در حين مكالمه و يا پخش و توقف موسيقي استفاده كرد.

لازم به ذكر است پايونير پيشتر هم هدفون هايي با پورت لايتينگ و با نام «Rayz Plus» را معرفي كرده بود و رونمايي از اسپيكر مورد بحث هم حاكي از تلاش كمپاني مذكور براي ورود به حوزه محصولات جانبي مجهز به لايتينگ است. ناگفته نماند «Rayz Rally» در سه رنگ مشكي، خاكستري و سفيد و با قيمت 99.95 دلار از طريق وبسايت اپل قابل خريداري خواهد بود.

برچسب‌ها: ،

راهكارهاي دنياي امروز براي بهبود ارتباطات فردي و جمعي
۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۴۰:۵۱| بازدید: | نویسنده افسانه عبدالهي | نظرات (0)

در گذشته برقراري تماس با آن‌سوي مرزها، هزينه‌ هاي سنگيني را به ما تحميل مي‌ كرد و از طرفي برقراري تماس با چندين نفر به‌طور هم‌ زمان تقريباً كاري غيرممكن بود. امروزه فناوري Voice Over Internet Protocol (VoIP) يا «صدا بر روي پروتكل اينترنت»، راهي را براي انتقال صدا يا داده‌ هاي مولتي‌ مديا از طريق اينترنت فراهم نمود و راه را براي يك ارتباط راحت، مؤثر و مقرون‌ به‌ صرفه هموار نموده است.

مقرون‌ به‌ صرفه و در دسترس

با وجود اينكه كاركنان استارت‌ آپ‌ ها و مراكز تماس از فن‌ آوري VoIP بسيار بهره مي‌ برند؛ اما در خارج از محيط كار، هنوز ميزان استفاده از تلفن‌ هاي سنتي نسبت به فناوري VoIP بسيار بيشتر است. با اين حال انتظار مي‌ رود تا سال ۲۰۲۰ مشتركين سرويس‌ هاي VoIP در سراسر جهان به ۳۴۸.۵ ميليون نفر برسند.

يكي از ويژگي‌ هاي كليدي كه مي‌ بايست در VoIP به دنبال آن گشت، مقرون به صرفهبودن آن است. براي موفقيت يك سرويس VoIP كاربران مي‌ بايست هزينه‌ هاي پايين‌ تري را به نسبت تماس‌ هاي سنتي پرداخت نمايند. به اين دليل كه اين فناوري بر روي ارتباط اينترنتي آن‌ ها استوار بوده و كاربران علاوه بر هزينه‌ي استفاده از سرويس VoIP مي‌ بايست هزينه‌ ي استفاده از ديتا را نيز پرداخت نمايند. لذا سرويس‌دهندگان VoIP براي رايگان نگه‌ داشتن سرويس و استفاده‌ ي حداقلي ديتا توسط سرويس خود تلاش مي‌ نمايند.

در حقيقت استفاده از VoIP به اين معني است كه مي‌ توانيم از هزينه‌ هاي اضافي متداول در سيستم‌ هاي تلفني سنتي مانند هزينه‌ هاي رايج خريد و نصب سخت‌ افزار، نگه‌ داري، سرويس و هزينه‌ هاي مربوط به ارتقاء سامانه جلوگيري نماييم. به‌علاوه، VoIP مي‌بايست به‌ راحتي از طريق تلفن‌ هاي همراه و تبلت‌ ها در دسترس باشند. علاوه بر تماس‌ هاي صوتي، اين فناوري به كاربران قدرت ارسال پست صوتي، پيام صوتي و پيامك را براي افزايش تجربه كلي كاربر مي‌ دهد.

علاوه بر مقرون به صرفه و در دسترس بودن، عوامل ديگري نيز براي تجربه‌ ي يك تماس خوب بر بستر اينترنت مؤثر است. LINE معتقد است كه سه عامل مهم براي برقراري يك تماس راحت وجود دارد: ارتباط سريع و قابل‌اعتماد، تحويل صدا در زمان واقعي و بدون تقطيع و عدم قطع ناگهاني تماس.

ارتباط قوي در كشورهايي با ضريب نفوذ اينترنت پايين

ضريب نفوذ و كيفيت دسترسي به اينترنت در نقاط مختلف جهان متفاوت است و تمام كاربران به اينترنت پايدار و با كيفيت دسترسي ندارند. در نتيجه، ابزارهاي VoIP نيازمند اين هستند كه بتوانند در زيرساخت‌ هاي ضعيف نيز سرويس بهينه و مناسب را تضمين نمايند.

LINE با استفاده از مراكز داده‌ خود در سراسر جهان و طراحي ويژه آن‌ها، سعي در ارائه‌ي بالاترين كيفيت تماس بدون نظر گرفتن محل تماس و كيفيت دسترسي كاربر به اينترنت دارد، چرا كه وضعيت شبكه‌ ي كاربر به‌ طور پيوسته تغيير مي‌ نمايد. در برخي مواقع سرعت ‌بالا و در برخي مواقع سرعت بسيار كند است، حتي گاهي ممكن است ارتباط به‌طور كامل قطع گردد.

LINE يك پروتكل ارتباطي بهينه براي شبكه‌ هاي ناپايدار، توسعه داده است. اگر كيفيت اينترنت كاربر پايين باشد، LINE به‌صورت هوشمند، حجم داده را به‌اندازه‌اي كوچك خواهد كرد كه داده‌ها به‌راحتي منتقل شوند؛ اما اگر كيفيت اينترنت كاربر بالا باشد، LINE حجم داده را متناسب با آن تنظيم خواهد نمود. به‌اين‌ترتيب LINE تماس‌هاي پايدارتر و باكيفيت‌تري را بين كاربران فراهم مي‌ آورد.

مديريت صدا در كنفرانس ‌هاي صوتي و تصويري

ساماندهي يك كنفرانس صوتي يا تصويري با تعداد زيادي از افراد اكنون قابل‌دستيابي است. LINE به كاربران اجازه مي‌ دهد يك تماس تصويري را با ۲۰۰ نفر به‌طور هم‌ زمان برقرار نمايند. LINE از پايگاه داده‌هاي متمركز براي به حداقل رساندن ترافيك و امكان برقراري تماس صوتي در مقياس وسيع استفاده مي‌نمايد.

در حالت عادي، هرچه تعداد افرادي كه به يك تماس اضافه مي‌ گردند بيشتر مي‌شود، نويز بيشتري رخ خواهد داد. صداهاي ناخواسته از محيط‌هاي متعدد يا اكوهاي به وجود آمده از دستگاه كاربران آزاردهنده خواهند بود. اين عوامل براي يك مكالمه صوتي يا تصويري فاجعه‌بار است، به‌خصوص اگر افراد بيشتر و بيشتري به تماس بپيوندند. با اين حال يك سرويس VoIP خوب مي‌بايست راهكاري براي مسائل مربوط به نويز و اكو ارائه نمايد تا كاربران تجربه كاربري بهتري در استفاده از سرويس مذكور داشته باشند.

راهكار LINE براي مسئله اكو و نويز، فناوري VQE است. اين فناوري با استفاده از تخمين، سيگنال‌هاي غيرضروري را حذف مي‌نمايد. همچنين با استفاده از Automatic Gain Controller (AGC) به‌صورت هوشمند حجم صداهاي مختلف را افزايش و كاهش مي دهد.

حفظ كيفيت تماس ويديويي با حداقل داده

يكي ديگر از امكانات متنوع LINE، امكان برقراري ارتباط ويديويي است. امروزه بسياري از افراد به دلايل مختلف از جمله مهاجرت و دوري از خانواده، تمايل زيادي به استفاده از امكان ارتباط ويديويي دارند اما برقراري يك ارتباط تصويري مطلوب به‌سادگي ممكن نيست. LINE با استفاده از روش‌ ها و متد هاي اختصاصي، شرايطي را فراهم آورده تا ارتباطات ويديويي با بهترين وضوح تصوير در دسترس كاربران قرار گيرد. هم‌ اكنون، مادران در سراسر جهان مي‌ توانند بدون منفجر كردن قبض تلفن، فرزندان خود را ببينند!

رمزنگاري

خطر هكرها در دنياي امروز بسيار جدي است و تمامي سرويس‌ هاي اينترنتي مي‌ بايست راهكارهاي مناسبي براي حفاظت از داده‌ هاي كاربرانشان به كار ببندند.

LINE با هوشياري، موضوع هكرها را جدي گرفته و براي جلوگيري از حملات هكرها، يك روش ارسال امن پيام با نام Letter Sealing (نامه‌ ي مهروموم) را توسعه داده است. در اين روش، تمامي پيام‌ ها و تماس‌ ها رمزنگاري‌ شده و تنها توسط گيرنده قابل رمزگشايي خواهد بود. حتي اگر هكرها بتوانند به پايگاه‌هاي داده دسترسي يابند، هرگز متوجه متن پيام‌ ها يا تماس‌ ها نخواهند شد، به اين دليل كه تنها گيرنده مي‌تواند پيام‌ ها و تماس‌ ها را رمزگشايي نمايد.

آينده‌ي تماس‌ ها

اپليكيشن‌ هاي شبكه‌ هاي اجتماعي هم‌ اكنون تماس‌هاي VoIP را به‌عنوان بخشي از سرويس‌ هاي خود ارائه مي‌ نمايند و در آينده ويژگي‌ هاي بيشتري نيز به اين فناوري افزوده خواهد شد.

فناوري‌ هاي فيلترهاي ويديويي و تشخيص صدا مي‌ توانند به تماس‌ ها در آينده قدرت بيشتري ببخشند. به‌عنوان‌مثال، براي سفارش غذا، به‌ سادگي مي‌ توان از طريق VoIP با يك بات تماس حاصل نموده و يك وعده‌ي غذايي را سفارش داد. اينترنت اشياء مي‌تواند VoIP را با دستگاه‌ ها، خودروها و وسايل خانه تركيب نموده و به‌ طور مثال هشدارهاي صوتي را از اين طريق به كاربران اطلاع دهد.

برچسب‌ها: ،

بدافزار پاورپوينتي جديد با عبور نشانگر ماوس از روي لينك، به صورت خودكار نصب مي شود
۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۳۸:۱۵| بازدید: | نویسنده افسانه عبدالهي | نظرات (0)

اكثر بدافزارها در حالت عادي براي نصب شدن روي سيستم، نيازمند تاييد كاربر و كليك روي لينك يا باز كردن نرم افزار خاصي هستند. اما حالا هكرهاي كلاه مشكي روش جديدي را براي آلوده كردن كامپيوترها بدون نياز به تاييد كاربران ابداع كرده اند.

تروجان هاي بانكي براي سرقت اطلاعات حساب بانكي كاربر طراحي مي شوند

بدافزار مورد بحث كه توسط كمپاني امنيتي «Trend Micro» كشف شده، از طريق فايل هاي پاورپوينت منتشر مي شود و كافيست كاربر نشانگر ماوس خود را بدون نياز به كليك كردن، روي لينك آلوده قرار دهد. با انجام اين كار يك تروجان بانكي روي سيستم نصب شده و دسترسي از راه دور، پايش ترافيك شبكه، دسترسي به اطلاعات و ساير دسترسي هاي غير مجاز را در اختيار هكر قرار مي دهد.

تروجان مورد بحث از طريق يك ايميل حاوي فايل پاورپوينت با پسوند «PPS» يا «PPSX» براي كاربران ارسال مي شود. لازم به تذكر است كه اين فرمت از فايل پاورپوينت غير قابل اِديت بوده و فقط به صورت اسلايدشو اجرا مي شود.

لينك هاي آلوده در فايل هاي پاورپوينت مذكور قرار دارند و با حركت نشانگر ماوس روي آن ها، كد نصب تروجان اجرا مي شود. البته در نسخه هاي اخير آفيس و براي كاربراني كه گزينه «Protected View» را فعال كرده اند، پيش از نصب بدافزار اعلاني ظاهر مي شود كه براي ادامه فرآيند از كاربر اجازه مي خواهد.

 

 

مسلماً در چنين مواردي نبايد روي گزينه «Enable» كليلك كنيد؛ مگر اينكه از سلامت اپليكيشني كه قرار است نصب شود اطمينان كامل داشته باشيد. بديهي است انتخاب گزينه «Enable All» كاملاً غير عقلاني بوده و حتي خود اعلان ويندوز نيز نسبت به چنين كاري هشدار مي دهد.

البته در نسخه هاي قديمي تر آفيس و براي كاربراني كه «Protected View» را فعال نكرده باشند، فرآيند نصب بدافزار به صورت خودكار انجام شده و سيستم را آلوده مي كند. لازم به ذكر است آفيس 365 و نسخه آنلاين پاورپوينت در مقابل اين گونه حملات مقاوم هستند.

براي فعال كردن «Protected View» كافيست در نرم افزار پاورپوينت از طريق مسير «File>>Options<

همچنين پيشنهاد مي كنيم در بخش «Trust Center Settings» وارد منوي «Macro Settings» شده و اين بخش را نيز در حالت «Disable All Macros With Notification» قرار دهيد چرا كه «Office Macros» نيز يكي از راه هاي نفوذ هكرها محسوب مي شود.

 

 

حمله هكرها امر ناخوشايندي است اما از آن بدتر، آلوده شدن سيستم بدون اطلاع كاربر است كه توصيه مي كنيم براي پيشگيري از آن، راهكارهاي ايمني را جدي گرفته و به هيچ عنوان فايل هاي ضميمه شده به ايميل هاي ناشناس را باز نكنيد.

برچسب‌ها: ،

اپليكيشن Pix Camera مايكروسافت با بهره گيري از هوش مصنوعي با Prisma رقابت مي كند
۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۳۶:۲۵| بازدید: | نویسنده افسانه عبدالهي | نظرات (0)

مايكروسافت اپليكيشن «Pix Camera» را به تازگي با ويژگي هاي منحصر به فردي آپديت كرده تا بتواند با روش هايي كاملاً جديد رقابت تنگاتنگي را با اپ محبوب «Prisma» داشته باشد.

اعمال فيلترها در اين اپ با كمك هوش مصنوعي انجام مي گيرد

الگوريتم هاي پشت صحنه اين اپليكيشن به ازاي هر تصويري كه به ثبت مي رسد، ۱۰ فريم از تصوير را با بهره گيري از هوش مصنوعي آناليز مي كنند. اين الگوريتم ها با كنترل ويژگي هايي چون نورسنجي، شارپ بودن و حتي حالت چهره افراد حاضر در عكس تلاش مي كنند تا بهينه ترين تنظيمات را براي ثبت بهترين عكس پيدا كنند.

نسخه جديد اين اپليكيشن با استفاده از هوش مصنوعي مي تواند فيلترهاي هنري بسيار زيبايي را با دقت بالا روي عكس هاي شما قرار دهد. همين فيلترهاي هنري سبب مي شود كه عملاً اپ جديد مايكروسافت وارد رقابت با Prisma شود.

طبق ادعاي مايكروسافت الگو، بافت و رنگ بندي فيلترهاي مورد بحث -با نام «Pix Styles»- با استفاده از فناوري يادگيري ماشين و الگوگيري از شاهكارهاي هنري تعيين مي شود. يكي از محققين شركت ردموندي در خصوص نحو اعمال فيلترها در نرم افزار Pix Camera مي گويد:

«ما براي دستيابي به بهترين استايل افزودن فيلتر، به جاي استفاده از نقاشي ها، هوش مصنوعي خود را با بهره گيري از عكس هاي واقعي آموزش داده ايم.»

 

 

قابليت جالب ديگر اين اپليكيشن «Pix Paintings» است كه مي تواند تايم لايني را از ثبت تصوير و اعمال فيلترها روي آن ايجاد نمايد. اين تايم لاين را مي توانيد به صورت فيلم كوتاه يا فايل GIF ذخيره و با ديگران به اشتراك بگذاريد.

كارشناس مايكروسافت تاكيد دارد كه گرچه كاربرد نهايي Pix Camera و قابليت هاي هوشمندش براي سرگرمي خواهد بود، اما تلاش براي يافتن كاربردهاي جديد براي هوش مصنوعي و تكنولوژي يادگيري ماشين هدف اصلي گروه سازنده بوده است.

اپليكيشن مورد بحث در حال حاضر در دسترس كاربران سيستم عامل iOS قرار دارد و هنوز تاريخي براي عرضه آن روي سيستم عامل اندرويد اعلام نشده.

برچسب‌ها: ،

آلودگي صدها اپليكيشن پلي استور با آگهي افزاري به نام «Xavier»
۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۳۲:۴۵| بازدید: | نویسنده افسانه عبدالهي | نظرات (0)

طبق تازه ترين گزارشها، بالغ بر 800 اپليكيشن اندرويدي پلي استور گوگل به نوعي بدافزار به نام Xavier آلوده شده اند كه هدفش جمع آوري اطلاعات از كاربران است.

براساس اعلام كارشناسان موسسه امنيتي Trend Micro اين بدافزار از پيش روي طيف وسيعي از اپليكيشن هاي رايگان اندرويدي شامل ويرايشگرهاي عكس و والپيپر نصب شده و تاكنون ميليون ها بار نيز دانلود شده است.

بدافزار Xavier در اصل نوعي كتابخانه يا مجموعه تبليغاتي است؛ عاملي كه با اپليكيشن هاي رايگان يكپارچه سازي شده تا دست به كارهاي تبليغاتي بزند و از اين طريق به منبع درآمدي براي توسعه دهندگانش بدل شود. لذا مي توان نام آگهي افزار را هم روي آن نهاد.

 

 

جالب است بدانيد Xavier دو سال پيش يك آگهي افزار كاملا بي خطر و ساده بود، اما حالا به يك نرم افزار مخرب و خطرناك بدل شده. آنطور كه كارشناسان Trend Micro مي گويند، حالا Xavier مي تواند خود را پنهان كند، از راه دور كدهاي مخربش را اجرا نمايد و اطلاعات محرمانه كاربران اپليكيشن را به سرقت ببرد.

بيشترين آلودگي در كشورهاي جنوب شرقي آسيا رخ داده است

به بيان ديگر اين بدافزار آنقدر هوشمندسازي شده كه مي تواند خود را از چشمان تيزبين برنامه هاي امنيتي دور نگه دارد. اما هدف از طراحي Xavier هم اين بوده كه كدهاي قابل اجرا از راه دور را از يك سرور مشخص دانلود كرده و به نوعي پيكره بندي شود كه بتواند اطلاعات حساس كاربري شامل آدرس ايميل، آي دي دستگاه، مدل و نسخه دقيق سيستم عامل آن، كشور، نام توليد كننده، اپراتور سيم كارت، رزلوشن نمايشگر و اپ هاي نصب شده در آن را جمع آوري كند.

گفتني است بيشترين تعداد دستگاه هاي آلوده شده با اين بدافزار در كشورهاي جنوب شرقي آسيا نظير ويتنام، فيليپين و اندونزي قرار داشته اند و كمترين آلودگي نيز به كشور آمريكا و قاره اروپا مربوط مي گردد.

برچسب‌ها: ،

معرفي اپليكيشن PDF Converter؛ مبدل كاربردي اسناد براي اندرويد
۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۲۷:۲۲| بازدید: | نویسنده افسانه عبدالهي | نظرات (0)

براي تبديل اسناد به يكديگر راه هاي زيادي وجود دارد. اما اين كه كدام ابزار را به كار بگيريد مستقيما وابسته به ميزان احتياج شماست. اگر تبديل اسناد جز ضروريات كارتان محسوب مي شود يقينا نرم افزارهاي حرفه اي دسكتاپ با داشتن خصوصياتي مثل سرعت بالا و عدم نياز به اينترنت بهترين گزينه ممكن برايتان هستند.

اما اگر تبديل اسناد كار هر روزتان نيست و فقط گه گداري گذرتان به ابزار مخصوص اين كار مي افتد، شايد نصب اپليكيشني مثل PDF Converter در موبايل با ويژگي هاي خاصش هم بتواند پاسخگوي نيازهايتان باشد. اما اين ويژگي ها چه هستند؟

PDF Converter در عين اينكه از پس تبديل تمام اسناد بر مي آيد، فقط 6 مگابايت از فضاي حافظه را اشغال مي كند. با نصب اين اپليكيشن مي توانيد تبديل هاي پي دي اف به ورد و بر عكس، فايل هاي پاورپوينت به پي دي اف و بر عكس، اكسل به ورد و پي دي اف و ... را انجام بدهيد، با اين مزيت كه در خروجي ها هيچ گونه واترماركي نمي بينيد.

حجم كم در كنار كاربرد بالا باعث شده كه مبدل اسناد كمپاني Tick Talk Soft را بتوانيم به عنوان يكي از بهترين اپ هاي مبدل فايل در اندرويد به شمار آوريم. خبر خوب اين كه PDF Converter در كنار تبديل بسيار خوب اسناد به زبان لاتين، اسناد فارسي را هم به درستي و بدون در هم ريختگي به همديگر تبديل مي كند.

البته اين كه تبديل فايل (مخصوصا فرمت پي دي اف به ورد) چقدر دقيق و بي اشكال باشد به انكودينگ و ساختار فايل اصلي هم بستگي دارد. اما طبق تستي كه با فايل ها و فرمت هاي مختلف انجام داديم، عملكرد نسبتا قابل قبولي را از اپليكيشن شاهد بوديم.

PDF Converter با وجود اين عملكرد قابل قبول اما دو محدوديت پيش پايتان مي گذارد. اول اين كه براي كار كاملا به اينترنت وابسته است و فرآيند تبديل را در سرورهاي خودش انجام مي دهد. اين موضوع اگر چه مزيت كاهش حجم را براي اپليكيشن به همراه داشته اما كاربران را بابت امنيت اسناد كمي مردد مي كند.

PDF Converter اسناد فارسي را هم بدون در هم ريختگي تبديل مي كند و حتي با دانلود يك افزونه امكان ترجمه شان را نيز به شما مي دهد.

محدوديت بعدي هم اين است كه در نسخه رايگان اپ فقط مي توانيد 5 تبديل فايل را در روز انجام بدهيد. البته خروجي ها در اين حالت واترمارك ندارند، و اگر استفاده تان از اپليكيشن موقتي باشد فكر نمي كنيم كه با محدوديت تبديل 5 فايل در روز به مشكلي بر بخوريد.

با اين حال براي تبديل فرمت هاي اكسل و پاورپوينت ناچار به پرداخت حق اشتراك هستيد كه مي توانيد از بين طرح هاي ماهيانه و ساليانه يكي را انتخاب كنيد. اما در مجموع چه از نسخه رايگان استفاده كنيد و چه كامل، PDF Converter به عنوان يك اپ جمع و جور و كم حجم مي تواند ابزار مفيدي براي تبديل اسناد در گجت هايتان باشد. اين اپليكيشن را مي توانيد همين حالا از گوگل پلي دريافت كنيد.

برچسب‌ها: ،

اين كيت سخت افزاري، دستيار گوگل را به كامپيوترهاي رزبري پاي مي آورد
۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۲۲:۲۹| بازدید: | نویسنده افسانه عبدالهي | نظرات (0)

گوگل به تازگي با سازندگان رزبري پاي وارد همكاري شده تا ابزارهاي هوش مصنوعي خود را روي سخت افزارهاي بيشتري در دسترس قرار دهد. اين دو كمپاني به كمك يكديگر سخت افزاري جانبي به نام «Voice HAT» توسعه داده اند كه ميكروفون هاي استريو را به كامپيوترهاي كوچك (به اندازه كارت هاي اعتباري) مي آورد و به كاربران كمك مي كند تا با استفاده از دستيار گوگل، پروژه هاي مبتني بر كامپيوترهاي پاي را كنترل كنند.

اين كيت به كاربران كمك مي كند تا با استفاده از دستيار گوگل، پروژه هاي كامپيوترهاي پاي را كنترل كنند

به كمك يك Voice HAT و يك رزبري پاي، دستيار گوگل مي تواند به عبارات و سوالات رايج پاسخ دهد و درباره مسائلي چون آب و هوا يا ورزش با كاربر صحبت كند. علاوه بر اين، كاربران مي توانند فرمان هاي صوتي طبيعي را هم به پروژه هاي خانگي خود بياورند.

بنابراين هركسي مي تواند رباتي مبتني بر كامپيوترهاي پاي با قابليت دنبال كردن فرمان ها يا آينه اي هوشمند كه به سوالات شما پاسخ مي دهد بسازد؛ شبيه به همان آينه جادويي داستان سفيد برفي كه البته اين بار به جاي تحسين ظاهر شما، به سوالتان درباره مسافت خانه تا محل كار پاسخ مي دهد.

 

 

كيت Voice HAT تنها از طريق آخرين شماره نشريه The Mag Pi -مجله رسمي رزبري پاي- در دسترس قرار گرفته است. اين مجله (كه امكان مطالعه آنلاين آن به صورت رايگان از طريق اين لينك وجود دارد)، شامل آموزشي قدم به قدم براي اتصال كامپيوتر پاي به سرويس هاي صوتي ابري گوگل نيز مي شود.

البته كيت Voice HAT، تنها راه توسعه دهندگان براي آوردن دستيار گوگل به رزبري پاي نيست. ماه گذشته كمپاني گوگل كيت توسعه دهندگان نرم افزاري دستيار خود را در دسترس عموم قرار داد و هركسي مي تواند به نصب آن روي رزبري پاي بپردازد.

برچسب‌ها: ،

موبايل HTC U11 معرفي شد؛ مجهز به جديدترين سخت افزار و بدنه حساس به فشار
۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۱۹:۱۷| بازدید: | نویسنده افسانه عبدالهي | نظرات (0)

شركت HTC امروز در تايوان پرچمدار جديد خود به نام «U11» را معرفي كرد؛ موبايلي با بدنه براق كه در رنگ هاي سفيد، سياه، آبي، قرمز و آكوا به دست مشتريان خواهد رسيد.

HTC U11 از درگاه USB-C بهره مي برد و شركت سازنده تصميم گرفته تا درگاه هدفون ۳.۵ ميليمتري را در آن به كار نبرد، هرچند اين بار HTC يك مبدل براي اتصال هدفون هاي معمولي به موبايل در جعبه دستگاه قرار داده است.

 

 

پرچمدار جديد تايواني ها از صفحه نمايشي ۵.۵ اينچي با رزولوشن 1440p بهره مي برد. لازم به ذكر است كه پوشش روي اين نمايشگر، از نوع كورنينگ گوريلا گلس ۵ است. چيپست مجتمع دستگاه، پرچمدار كوالكام، يعني اسنپدراگون ۸۳۵ است كه در حال حاضر هر سازنده اي توان تهيه آن را ندارد.

نسخه جهاني HTC U11 از چهار گيگابايت رم بهره مي برد و  تايواني ها مي گويند كه اين موبايل مي تواند يك حافظه جانبي microSD با ظرفيت ۲ ترابايت را مديريت كند. اين موبايل در دو نسخه با حافظه داخلي ۶۴ و ۱۲۸ گيگابايتي عرضه مي شود.

 

 

موبايل مورد بحث به دوربيني ۱۲.۲ مگاپيكسلي مجهز شده كه فيلم برداري 4K را براي كاربر به ارمغان مي آورد. اين دوربين همچنين از قابليت «ultraSpeed AF» يا فوكوس خودكار فوق سريع بهره مي برد.

 

 

همانگونه كه در تصوير فوق مي بينيد، اچ تي سي خبر مي دهد كه بر اساس آزمايشات DXOmark، دوربين موبايل U11 به عنوان بهترين دوربين موبايل شناخته شده. پيش از اين موبايل گوگل پيكسل با امتياز ۸۹، در رتبه نخست DXOmark بود كه حالا HTC U 11 با امتياز ۹۰ در رتبه اول قرار گرفته است.

ويژگي جذاب بعدي در اين قسمت، فوكوس اكوستيك است؛ به اين معنا كه وقتي در حال فيلم برداري هستيد و به گوشه اي زوم مي كنيد، دستگاه صداي آن قسمت از صحنه را ضبط مي كند.

سنسور ۱۲ مگاپيكسلي و ۱.۴ ميكروني اصلي دستگاه، از گشودگي لنز f/1.7 بهره مي برد اما سنسور دوربين جلويي، ۱۶ مگاپيكسلي است و HTC مي گويد كه در محيط داخلي و با نور پايين، عملكردي فوق العاده دارد. دوربين سلفي در اين موبايل قادر است تصاوير وايد ۱۵۰ درجه ثبت كند.

HTC U11 با آخرين نسخه كنوني اندرويد، يعني ورژن ۷.۱ از سيستم عامل محبوب گوگل عرضه مي شود و به دست كاربران مي رسد. اين دستگاه همچنين به بلوتوث ۴.۲ مجهز شده و از يك باتري ۳۰۰۰ ميلي آمپري بهره مي برد كه برخوردار از نسخه سوم قابليت شارژ سريع كوالكام است.

 

 

در دنياي موبايل هاي اندرويدي، ليست سخت افزار دستگاه ها تا حد زيادي مشابه هم است. اما در اين بين برخي شركت ها تلاش مي كنند تا به شيوه هاي ديگري محصول خود را از ديگران متمايز كنند.

HTC U11، از اين تمايز بهره مي برد. شركت سازنده، قابليتي را در موبايل جديدش قرار داده كه «Edge Sense» نام دارد و در نوع خود نوآوري جالبي است و تا كنون مشابه آن ديده نشده.

 

 

قابليت Edge Sense، در واقع اجازه مي دهد تا به فريم فلزي كنار دستگاه فشار بياوريد. HTC U11 مي تواند حجم فشار وارد شده را تشخيص دهد و بر همين اساس، برخي قابليت ها را در اختيارتان قرار دهد. مي توانيد دوربين را اجرا كنيد و با فشار بلند مدت، يك تصوير سلفي ثبت كنيد. مي توانيد با اين ويژگي هر اپليكيشني كه پيشتر تعيين كرده ايد را باز كنيد يا حتي به سرعت قابليت ضبط صدا را فعال نماييد. سطح فشاري كه مي خواهيد به دستگاه بياوريد تا هر كدام از اين قابليت ها را اجرا كنيد نيز قابل تنظيم است.

موبايل مورد بحث همچنين از گواهي IP67 بهره مند بوده و مي توانيد به راحتي زير بارش باران از آن استفاده كنيد. اين استاندارد به معناي آن است كه حتي اگر موبايل به مدت ۳۰ دقيقه در عمق يك متري آب قرار گيرد، هيچ مشكلي براي كاركرد آن پيش نمي آيد. HTC در مراسم تايوان خود مي گويد كه حتي اگر زير آب نمايشگر دستگاه قادر به پاسخگويي به شما نبود، مي توانيد از ويژگي Edge Sense استفاده كنيد. HTC U11 همچنين از چهار ميكروفن بهره مي برد و به همين شكل، دستيار گوگل به بهترين شكل قادر به شندين دستورات صوتي شماست.

 

 

شركت اچ تي سي در كنار اين موبايل، ايرفون هاي USonic را به كاربر عرضه مي كند كه به درگاه USB-C مجهز شد. با استفاده از اين درگاه، كاربر مي تواند به موسيقي با صداي Hi-Res گوش دهد و اين به احتمال زياد علت اصلي حذف شدن درگاه ۳.۵ ميليمتري هدفون از HTC U11 است. هدفون هاي USonic به شكل هوشمند گوش شما را اسكن مي كنند تا بتوانند بهترين خروجي صدا براي گوش شما را ارائه دهند.

ديجياتو براي مراسم معرفي HTC U11 در تايوان حاضر شده و به زودي، ويديوي نگاه نزديك و تصاوير اختصاصي از اين موبايل را در اختيار شما كاربران گرامي خواهيم گذاشت.

برچسب‌ها: ،

آمار ماه آوريل NPD؛ نينتندو سوييچ چارت هاي نرم افزار و سخت افزار را فتح كرد
۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۱۵:۱۱| بازدید: | نویسنده افسانه عبدالهي | نظرات (0)

گروه آماري NPD به تازگي گزارش خود از وضعيت فروش سخت افزار و نرم افزار طي ماه آوريل و در خاك ايالات متحده منتشر كرده است. اين گروه، بازي محبوب «سوپر ماريو كارت 8 ديلوكس» را پر فروش ترين فرنچايز ريسينگ تمام دوران در خاك ايالات متحده خوانده است.

اين خبر مسلماً براي نينتندو بسيار خوش است و اثبات مي كند سوييچ صرفاً طي ماه هاي ابتدايي موفق نبوده و مي تواند در طولاني مدت، موفقيت قابل توجهي كسب كند. در همين حال، بازي The Legend of Zelda: Breath of the Wild به فروش مناسبي دست يافته و اين دو بازي، به سوييچ كمك كرده اند تا با فروش 280 هزار واحدي، براي دومين ماه پياپي به پر فروش ترين كنسول آمريكا تبديل شود.

NPD مي گويد كه عملكرد قدرتمند سخت افزار سوييچ سبب شده تا ميزان هزينه صرف شده روي سخت افزارهاي گيمينگ طي ماه آوريل امسال، به بيشترين حد خود از سال 2011 برسد.

چارت نرم افزاري ماه آوريل NPD

 

در كنار ماريو كارت 8 ديلوكس، بازي نقش آفريني ژاپني «پرسونا 5» هم دومين بازي پر فروش ماه آوريل بوده و به بيشترين ميزان فروش در تاريخ اين فرنچايز دست يافته و فروش ابتدايي، تا پنج برابر از پر فروش ترين نسخه قبلي، يعني Shin Megami Tensei: Persona 4 بيشتر بوده است. مت پيسكاتلا، يكي از تحليلگران NPD اعتقاد دارد كه قرار گرفتن در جايگاه دوم، براي يك نقش آفريني ژاپني كه 200 ساعت گيم پلي داشته و به صورت انحصاري روي تنها دو كنسول عرضه شده بسيار تحسين برانگيز است.

بازي ديگري هم كه حضورش در ميان 10 بازي پر فروش ماه آوريل جاي تعجب دارد، Call of Duty: Black Ops 2 است كه طي سال 2012 روانه بازار شده بود. البته با معرفي نسخه هاي جديد Call of Duty يا نزديك شدن به تاريخ عرضه آنها، معمولاً مخاطبان به نسخه هاي پيشين توجه نشان مي دهند. علاوه بر اين، Black Ops 2 اخيراً به ليست بازي هاي Backward Compatible كنسول اكس باكس وان اضافه شده و اين مسئله مي تواند بر افزايش فروشش تاثير بگذارد.

ساير بازي هاي ليست فروش آوريل، تفاوتي با چارت هاي معمول ندارد؛ هرچند كه جاي خوشحالي دارد بازي NieR: Automata كماكان در ميان 20 بازي برتر به چشم مي خورد. چارت فروش بازي هاي پي سي و كنسول ايالات متحده در ماه آوريل به اين شرح است:

 1. Mario Kart 8 Deluxe (بدون درنظرگيري فروش ديجيتالي)
 2. Persona 5 (بدون در نظرگيري فروش ديجيتالي)
 3. The Legend of Zelda: Breath of the Wild*
 4. MLB 17: The Show
 5. Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands
 6. Grand Theft Auto 5
 7. Mass Effect: Andromeda
 8. NBA 2K17
 9. Overwatch (بدون درنظرگيري فروش ديجيتالي پي سي)
 10. Call of Duty: Black Ops 2
 11. Call of Duty: Infinite Warfare
 12. Horizon: Zero Dawn
 13. Lego City Undercover
 14. Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 Remix
 15. Lego Worlds
 16. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
 17. Battlefield 1
 18. For Honor
 19. Nier: Automata
 20. Minecraft

سخت افزار و آمار عمومي

 

مجموع هزينه براي نرم افزار و سخت افزارهاي گيمينگ طي ماه آوريل 2017، با افزايشي 10 درصدي نسبت به هزينه 577 ميليون دلاري آوريل 2017، به 636 ميليون دلار رسيده است. به صورت جداگانه، حوزه سخت افزار با رشد 37 درصدي به 195 ميليون دلار رسيد و همانطور كه اشاره شد، سوييچ موفق ترين سخت افزار بوده است. علاوه بر اين، كنسول NES Classic نينتندو هم دومين كنسول پر فروش بوده و هر دو كنسول، در حال حاضر به سختي در خرده فروشي ها يافته مي شوند.

ميزان فروش سخت افزارهاي جانبي تا 4 درصد افزايش داشته و به 125 ميليون رسيده است؛ يكبار ديگر سوييچ در افزايش اين آمار موثر بوده و «پرو كنترلر» اين كنسول هيبريدي، در صدر فروش سخت افزارهاي جانبي قرار دارد.

در حوزه نرم افزار، فروش كلي با افزايش 6 درصدي به رقم 304 ميليون دلار رسيد اما نرم افزارهاي پي سي با كاهش 57 درصدي، به درآمد 11 ميليون دلاري دست يافتند. چنين اختلافي ميان پي سي و كنسول، با توجه به تعدد انحصاري هاي كنسولي چندان جاي تعجب ندارد. در نهايت بايد افزود كه گرچه NPD برخي از آمارهاي ديجيتالي را در چارت هاي خود احتساب مي كند، اما هنوز به آمار تمام منابع ديجيتالي دسترسي ندارد و ارقام ارائه شده در اين خبر، ممكن است از واقعيت كمتر باشد.

چارت هاي بيشتر نرم افزاري

 

پلي استيشن 4

 • Persona 5  (بدون درنظرگيري فروش ديجيتالي)
 • MLB 17: The Show
 • Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands
 • Horizon Zero Dawn
 • Grand Theft Auto 5
 • Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 Remix
 • Mass Effect: Andromeda
 • NBA 2K17
 • Call of Duty: Infinite Warfare
 • Overwatch

نينتندو سوييچ - بدون در نظرگيري فروش ديجيتالي

 • Mario Kart 8 Deluxe
 • The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 • Lego City Undercover
 • 1-2 Switch
 • Puyo Puyo Tetris
 • Super Bomberman R
 • The Binding of Isaac Afterbirth+
 • Just Dance 2017
 • Skylanders Imgainators

اكس باكس وان

 • Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands
 • Mass Effect: Andromeda
 • Grand Theft Auto 5
 • Overwatch
 • Forza Horizon 3
 • NBA 2K17
 • Call of Duty: Infinite Warfare
 • Lego Worlds
 • Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
 • For Honor

كنسول هاي دستي (3DS و پلي استيشن ويتا)

 • Mario Sports Superstars
 • Pokémon Sun
 • Pokémon Moon
 • Super Mario Maker
 • Poochy and Yoshi’s Wooly World
 • Super Smash Bros.
 • Mario Kart 7
 • The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D
 • Super Mario 3D Land
 • New Super Mario Bros. 2

پر فروش ترين بازي هاي آوريل 2017 روي تمام پلتفرم ها

 • Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands
 • For Honor
 • The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 • Horizon Zero Dawn
 • Mass Effect: Andromeda
 • Resident Evil 7: Biohazard
 • Grand Theft Auto V
 • NBA 2K17
 • Call of Duty: Infinite Warfare
 • MLB 17: The Show
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ]

بقیه صفحات

درباره سایت
عضویت در خبرنامه
عضویت لغو عضویت
نظر سنجی سایت
نتیجه
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
لینک های تبادلی اتوماتیک


ورود به سایت
نام کاربری :
پسورد :
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار سایت
بازدیدکنندگان امروز : 216
بازدیدکنندگان دیروز : 128
افراد آنلاین : 2
کل بازدیدکنندگان : 6286
دیگر موارد