بازار موبايل در آستانه نوروز رونق گرفت/ رجيستري؛ سد راه دزدان گوشي
۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۱:۱۱| بازدید: | نویسنده افسانه عبدالهي | نظرات (0)

بازار موبایل

 رييس اتحاديه تلفن همراه كشور از رونق بازار موبايل در آستانه عيد نوروز خبر داد و گفت: مصرف كنندگان در يك ماه اخير استقبال خوبي از مدل هاي جديد گوشي در بازار داشته اند. 

به گزارش كليك به نقل از مهر؛ ابراهيم درستي رييس اتحاديه تلفن همراه كشور با اشاره به وضعيت بازار تلفن همراه در آستانه سال نو اظهار داشت: خريد و فروش گوشي تلفن همراه نسبت به ديگر ماه هاي سال، در ماه جاري با رونق بيشتري همراه بوده و مردم استقبال خوبي از مدل هاي تازه وارد گوشي كرده اند.

رييس اتحاديه صوت و تصوير و موبايل كشور ادامه داد: از نظر قيمت گوشي، تفاوت چنداني در نرخ كالا ديده نمي شود و واردكننده، قيمت ها را بر مبناي دلار و به روز محاسبه مي كند. به همين دليل نمي توان گفت كه قيمت گوشي با افزايش عرضه و تقاضا، تغييري كرده است.

وي با تاكيد بر اينكه تثبيت قيمت دلار تاثير مستقيم در نرخ گوشي خواهد داشت، افزود: با توجه به اينكه گوشي موبايل در سبد هزينه خانوار ايراني ديده شده است، به رغم افزايش نرخ دلار، اين بازار دچار ركود نشده است.

درستي با بيان اينكه هم اكنون حدود ۳ هزار مدل گوشي موبايل در گستره قيمتي ۵۰ هزار تا ۴ ميليون تومان در بازار گوشي ديده مي شود، اضافه كرد: تا پايان ماه جاري، رونق بازار موبايل ادامه خواهد داشت.

وي در مورد تاثير طرح رجيستري گوشي بر بازار خريد و فروش گفت: رجيستري تاثيري در قيمت مصرف كننده نداشته و تنها سبب شده است كه مصرف كننده گوشي با گارانتي و اصلي خريداري كند.

رييس اتحاديه لوازم صوتي و تصويري و تلفن همراه با حمايت از اجراي طرح رجيستري موبايل تصريح كرد: از سوي ديگر اين طرح سبب شده كه جلوي سرقت گوشي موبايل گرفته شود.

درستي يادآور شد: با اجراي طرح رجيستري، هر گوشي با يك سيم كارت مشخص در شبكه به ثبت رسيده است و در صورتي كه سيم كارت ديگري داخل گوشي گذاشته شود، نيازمند طي كردن فرآيند انتقال مالكيت است كه بايد از سوي مالك اوليه گوشي انجام شود؛ به همين دليل گوشي سرقت شده به كار سارقان نمي آيد و از اين جهت مي توان گفت اين طرح، تا حدودي جلوي سرقت گوشي هاي موبايل را گرفته است.

برچسب‌ها: ،

رنگ هاي سفارشي موبايل اسنشال بسيار جذاب و دلفريب است!
۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۹:۱۵| بازدید: | نویسنده افسانه عبدالهي | نظرات (0)

موبایل Essential

از زماني كه موبايل Essential معرفي شده است، رنگ هاي كله غازي (Teal) و مسي (Copper) آن باعث شده تا كاربران تلفن هاي هوشمند به نوعي ديگر به آنها نگاه كرده و اين محصول، خود را جور ديگري در دل مردم جاي دهد.

 روزها و ماه ها گذشت و اين سوال همواره در ذهن كاربران وجود داشته كه آيا كسي سراغ گوشي اسنشال (Essential) مي رود؟ اما زماني كه خبرنگاران و تيم هاي فني وب سايت هاي مطرح دنيا موفق شدند اين اسمارت فون را از نزديك ببينند، بازي عوض شد (فروش گوشي Essential بعد از مدت‌ها انتظار آغاز شد).

به گفته كساني كه براي مدت مديدي با گوشي هاي مختلف كار كرده اند، هيچ يك از اين هندست هاي جور واجور تا اين اندازه زيبا و جذاب نبودند. رنگ اقيانوسي (Ocean Depth) موبايل Essential جلوه زيبايي به قاب مي بخشد. از طرفي، رنگ سبز آبي (Ocean Depth) بسيار براق و اشباع شده است و ضمن كار با آن، احساس مي كنيد با دستگاهي مشغول به كار هستيد كه مدت هاست به دنبال آن بوديد.

موبايل Essentialرنگ اقيانوسي يا Ocean Depths

در كنار انواع و اقسام گوشي هاي سياه و سفيدي كه اين روزها در بازار موجود است، رنگ هاي جديد مطمئنا به مذاق كاربران خوش مي آيد.

مشخص نيست كه شركت Essential به چه دليل زمان زيادي را صرف اين گوشي كرده و نمي دانيم آيا از نظر فروش، ارزشي براي آنها داشته است يا خير. اما از ديد طراحي، اين گوشي هوشمند فوق العاده ارزشمند است. اگر نمايشگر بدون حاشيه و برش صفحه نمايش (Notch) كوچك بالاي آن را به عنوان اولين سورپرايز آقاي اندي رابين، خالق اندرويد در نظر بگيريم، مطمئنا رنگ بندي زيبا و فوق العاده اين اسمارت فون را بايد دومين ويژگي حيرت انگيز اسنشال فون به حساب آورد.

موبايل Essentialرنگ Ocean Depth در كنار مشكي مسي (Copper Black)

مسئولان شركت اسنشال تعداد محدودي گوشي با رنگ Ocean Depth را توليد كرده و ظاهرا قصد ادامه اين روند را ندارند. عرضه اين تلفن هوشمند با رنگ ياد شده حدود دو هفته پيش آغاز گرديد و به زودي نيز پايان يافت. بد نيست بدانيد كه اين كمپاني سال گذشته، تنها موفق به فروش 90 هزار دستگاه موبايل شد.

موبايل Essentialرنگ Ocean Depths

در كنار رنگ Ocean Depth، دو مدل ديگر از موبايل Essential به صورت محدود وارد بازار شد؛ Copper Black و Stellar Gray. همچنين رنگ Halo Gray نيز توليد شده كه به صورت اختصاصي، در فروشگاه آمازون به فروش مي رسد.

  • رنگ Copper Black: بدنه مشكي به همراه اجزايي با رنگ مسي
  • رنگ Stellar Gray: بدنه مشكي مات به همراه نوار دور خاكستري تيره
  • رنگ Halo Gray: بدنه مشكي مات نوار دور تيتانيومي (مانند رنگ سفيد اين محصول)

موبايل Essentialرنگ Copper Black

رنگ Copper Black  اسنشال فون با توجه به نوار مسي رنگ دور آن، زيبايي خاصي دارد. اما مطمئنا به اندازه رنگ Ocean Depth دلفريب به نظر نمي رسد. رنگ Stellar Gray نيز در نوع خود بسيار شيك و شكيل است.

حدود 6 ماه از عرضه گوشي Essential مي گذرد و در كنار عرضه رنگ هاي جديد، مسئولان Essential در حال بهبود دوربين، تست آپديت سيستم عامل اندرويد Oreo و برطرف كردن باگ ها هستند.

موبايل Essentialرنگ Stellar Gray

گوشي Essential در حال حاضر، اوضاع بهتري نسبت به زمان عرضه خود دارد؛ اين در حالي است كه طراحان اين شركت، در حال توسعه نسل دوم آن هستند. اما زمان عرضه آن مشخص نيست و از طرف ديگر، معلوم نيست مسئولان Essential چه سورپرايزهاي ديگري براي جلب توجه كاربران و طرفداران دنياي تكنولوژي در سر دارند.

موبايل Essential

برچسب‌ها: ،

گلايه رئيس رگولاتوري از آنتن دهي ضعيف موبايل در مترو
۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۶:۲۸| بازدید: | نویسنده افسانه عبدالهي | نظرات (0)

آنتن دهی موبایل در مترو

رييس سازمان تنظيم مقررات ارتباطات گفت: برغم ايجاد ظرفيت بالا براي آنتن دهي موبايل در مترو به دليل نبود تعامل تاثيرگذار با نهادهاي حوزه شهري، اين مكان از پوشش كيفي مناسب برخوردار نيست. 

به گزارش كليك به نقل از مهر؛ حسين فلاح جوشقاني رييس سازمان تنظيم مقررات ارتباطات با اشاره به تجربه تعامل با نهادهاي شهرداري و شركت ارتباطات مشترك شهر براي استفاده از زيرساخت‌ هاي شهري در حوزه ICT عنوان كرد: برغم ظرفيت ارتباطي بالايي كه در مكان‌ هاي عمومي مانند مترو وجود دارد و اپراتورها اشتياق به سرويس‌ دهي دارند، متاسفانه نداشتن تعامل خوب و تاثيرگذار با نهادهاي حوزه شهري باعث شده در اين مكان ها كيفيت پوشش مناسبي وجود نداشته باشد كه بايد اين مشكل را رفع كرد.

رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي با تاكيد بر اينكه براي تحقق شهر هوشمند در كشورمان بايد رگولاتوري حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات با رگولاتوري‌ هاي ساير حوزه‌ ها تعامل كند، اظهار داشت: زيرساخت‌ هاي لازم براي ارائه فناوري نسل ۳ و ۴ تلفن همراه به عنوان يكي از فناوري هاي مورد نياز براي تحقق شهر هوشمند در تمامي شهرهاي كشور فراهم شده است. علاوه بر اين توسعه و دسترسي پرسرعت DSL به عنوان يكي از عناصر شهر هوشمند، از اهداف اصلي وزارت ارتباطات است.

معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به اينكه بدون تعامل و مشاركت با نهادهاي شهري نمي‌ توان ظرفيت مناسب براي ايجاد شهر هوشمند فراهم كرد، بيان كرد: اميدواريم همگام با فرايند جهاني پيش‌ رو، با توجه به رويكرد مثبت و ظرفيت همكاري‌ هاي استراتژيكي كه در حوزه وزارت ارتباطات و شهرداري ها وجود دارد در تحقق شهر هوشمند گام برداريم.

رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي به اشتراك‌ گذاري زيرساخت‌ هاي موجود اپراتورها در حوزه منابع سخت‌ افزاري، فركانسي و غيره و ايجاد ظرفيت‌ هاي اشتراكي را از مهمترين اقداماتي عنوان كرد كه در وزارت ارتباطات در حال پيگيري است.

وي از تدوين پيش‌ نويس ضوابط و مقررات مرتبط با اين حوزه در رگولاتوري خبر داد و گفت: يقينا بايد الزامات شهري در تدوين مقررات اين حوزه مورد توجه قرار گيرد و بر همين اساس در سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي به طور كامل آمادگي داريم در مورد اين الزامات با نهادهاي مرتبط گفتگو و تعامل داشته باشيم.

شايان ذكر است، روز گذشته وزير ارتباطات در همايش تهران هوشمند با انتقاد از وضعيت آنتن دهي موبايل در مترو تهران عنوان كرد: يك اپراتور تلفن همراه در مترو آنتن مي دهد و ديگري نمي دهد كه بخشي از اين مشكل به مديريت ما بر مي گردد و بخشي به تعاملات با مديريت شهري مرتبط است (آنتن ضعيف موبايل در مترو به تعامل ضعيف اپراتور تلفن همراه با شهرداري بر مي گردد).

برچسب‌ها: ،

30 درصد درآمد توسعه دهندگان اپليكيشن در ايران متعلق به بازي هاي موبايلي است!
۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۴:۱۸| بازدید: | نویسنده افسانه عبدالهي | نظرات (0)

درآمد توسعه دهندگان اپلیکیشن

وزير ارتباطات گفت: 30 درصد درآمد توسعه دهندگان اپليكيشن هاي موبايلي در كشور به نرم افزارهاي بازي (گيم) اختصاص دارد.

به گزارش كليك به نقل از مهر؛ محمدجواد آذري جهرمي وزير ارتباطات در صفحه شخصي خود شبكه اجتماعي توييتر با استناد به گزارش بهمن ماه بازار نرم افزارهاي اندرويدي (كافه بازار) نوشت: با وجود اينكه حدود ۴ درصد از توسعه دهندگان نرم افزارهاي موبايل محور ايران مشغول توسعه بازي‌ ها هستند، اما ۳۰ درصد از درآمد كل توسعه دهندگان اپليكيشن هاي موبايلي را به خود اختصاص داده‌ اند.

وي عنوان كرد: نكته جالب ديگر، متوسط اشتغال بالاتر اين كسب و كارهاي نوپا نسبت به سايرين است.

برچسب‌ها: ،

رجيستري، مچ اولين واردكننده متخلف گوشي هاي موبايل را گرفت!
۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۲:۱۶| بازدید: | نویسنده افسانه عبدالهي | نظرات (0)

طرح رجیستری گوشی موبایل

رييس اتحاديه دستگاه‌ هاي مخابراتي از وقوع نخستين تخلف در طرح رجيستري گوشي موبايل خبر داد و گفت: با توجه به مشخص بودن مشخصات هر گوشي در شبكه اپراتوري، گوشي‌ هاي غيرمجاز به سرعت شناسايي مي شوند. 

به گزارش كليك به نقل از فارس؛ مهدي محبي رييس اتحاديه دستگاه‌ هاي مخابراتي،‌ ارتباطي و لوازم جانبي از بروز نخستين تخلف در طرح رجيستري گوشي موبايل خبر داد و عنوان كرد: اين تخلف در بخش سامانه ثبت گوشي‌ هاي مسافري تلفن همراه در گمرك رخ داده است.

وي اظهار داشت: پس از دريافت گزارش هايي از بروز تخلفات درباره ناهمخواني شماره سريال گوشي از مردم و شركت‌ هاي وارد كننده رسمي گوشي تلفن همراه اين موضوع شناسايي شد.

به گفته محبي، اين تخلف توسط واردكنندگان رسمي نبوده و به وسيله واردكنندگان موردي به شكل كم اظهاري انجام شده است.

وي ادامه داد: در اين تخلف برخي اقدام به ثبت گوشي تلفن همراه از طريق سامانه اظهارنامه گمركي گوشي مسافري كرده اند كه در ثبت مشخصات، به جاي برند و مدلي با ارزش بالاتر برند و مدلي با ارزش پايين‌ تر را اظهار كرده اند.

رييس اتحاديه دستگاه‌ هاي مخابراتي تصريح كرد: با توجه به اينكه هر گوشي داراي شناسه يكتا است، در شبكه اپراتوري قابل شناسايي است و پس از شناسايي تخلف، كميته اجرايي رجيستري موارد تخلف را شناسايي كرده و اعلام كرده كه گوشي‌ ها در حال قطع شدن هستند و وجه پرداختي آنها برگشت داده نمي‌ شود.

وي يادآور شد: خريداران تلفن همراه در صورت مواجهه با چنين تخلفي مي‌ توانند موضوع را از طريق سامانه همتا يا شكايت به تعزيرات يا اتحاديه صنف مخابرات پيگيري كند.

برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]

بقیه صفحات

درباره سایت
عضویت در خبرنامه
عضویت لغو عضویت
نظر سنجی سایت
نتیجه
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
لینک های تبادلی اتوماتیک


ورود به سایت
نام کاربری :
پسورد :
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار سایت
بازدیدکنندگان امروز : 233
بازدیدکنندگان دیروز : 128
افراد آنلاین : 2
کل بازدیدکنندگان : 6303
دیگر موارد