گزارش ديجياتو: حذف USSD؛ حل مسئله يا حذف صورت مسئله؟ [تماشا كنيد]
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۵۶:۵۶| بازدید: | نویسنده افسانه عبدالهي | نظرات (0)

بخش‌نامه بانك مركزي در ابتداي بهمن ماه براي جلوگيري از تراكنش‌هاي مالي باعث شد تا در روزهاي گذشته اظهار نظرهاي مختلفي در اين رابطه شنيده شود؛ از نظراتي كه امنيت اين سرويس را زير سوال مي‌بردند تا ديدگاه‌هايي كه به عدم وجود يك جايگزين مناسب آفلاين براي اين سرويس اشاره مي‌كردند.

حقيقت اين است كه آسيب‌پذيري امنيتي اين بستر وجود دارد اما تا كنون از طريق اين سرويس سواستفاده‌اي گزارش نشده است و همان‌طور كه «ناصرعلي سعادت»، رييس سازمان نظام صنفي رايانه‌اي كشور مي‌گويد، نمي‌توان يك شبه تصميم گرفت و سرويسي كه مردم و كسب‌وكارها از آن استفاده مي‌كنند را برچيد.

آمار اپراتورها حاكي از آن است كه ۲۵ الي ۳۰ ميليون كاربر اينترنت نسل دوم در ايران وجود دارد كه همين افراد نمي‌توانند از جايگزين‌هاي آنلاين اين بستر استفاده كنند. به همين دليل تصميم گرفتيم تا با برخي از همين كاربران گفتگو كنيم و ببينم در حال حاضر چگونه اعتبار سيم‌كارت خود را شارژ مي‌كنند و در صورت حذف سرويس USSD براي تراكنش‌هاي مالي، چه راه‌حلي را براي خريد موبايل انتخاب خواهند كرد.

از سوي ديگر با رييس سازمان نظام صنفي رايانه‌اي كشور همراه شديم تا از نظرات او در رابطه با احتمال حذف اين بستر آگاه شويم؛ بستري كه البته روز گذشته وزير ارتباطات خبر از رفع مشكل امنيت آن داد، هرچند كه شايد راه‌كار وزير يعني استفاده از اپلت روي سيم‌كارت، به قيمت تعويض تمام سيم‌كارت‌ها در اپراتورهاي موبايل تمام شود. دعوت مي‌كنيم گزارش ويديويي ديجياتو را در اين رابطه تماشا كنيد.

برچسب‌ها: ،

[ ]

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

بقیه صفحات

درباره سایت
عضویت در خبرنامه
عضویت لغو عضویت
نظر سنجی سایت
نتیجه
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
لینک های تبادلی اتوماتیک
فاقد لینک
ورود به سایت
نام کاربری :
پسورد :
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار سایت
بازدیدکنندگان امروز : 254
بازدیدکنندگان دیروز : 128
افراد آنلاین : 2
کل بازدیدکنندگان : 6324
دیگر موارد