وارن بافت تبديل به بزرگترين سهامدار شركت اپل شد
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۰:۵۰| بازدید: | نویسنده افسانه عبدالهي | نظرات (0)

بسياري مي خواستند بدانند كمپاني «Berkshire Hathaway» كه تحت مالكيت وارن بافت ميلياردر مشهور قرار دارد مبلغ هنگفتي كه از فروش ۹۵ درصد سهامش در شركت بزرگ IBM به دست آورده را در كجا سرمايه گذاري خواهد كرد. حالا پاسخ به اين سوال مشخص شده است: اپل.

بر اساس گزارشي تازه، كمپاني سرمايه گذاري «بركشاير هثوي» پيش از پايان سال ۲۰۱۷ سرمايه خود در اپل را بيش از ۲۳.۳ درصد افزايش داده است. بدين ترتيب با ۱۶۵.۳ ميليون سهم حالا اين شركت به عنوان بزرگترين سهامدار اپل به حساب مي آيد. سهام مذكور چيزي در حدود ۲۷.۷ ميليارد دلار قيمت دارد.

بافت سرمايه گذاري خود در ثروتمندترين كمپاني تكنولوژيك دنيا را از سال ۲۰۱۶ و با خريد حدود ۱ ميليارد دلار سهم اين شركت آغاز كرد و از آن تاريخ تا به امروز به طور مداوم در حال افزايش سهم خود بوده است.

 

وارن بافت سرمايه گذاري در اپل

 

ميلياردر و سرمايه گذار افسانه اي آمريكايي تا سال ها هيچ علاقه اي به خرج كردن ثروتش در كمپاني هاي تكنولوژيك نداشت، اما تغييرات بازار در يكي دو دهه اخير و افزايش قدرت و نفوذ بازيگران اين عرصه وارن بافت را نيز وادار به حضور در اين عرصه كرد.

او ابتدا بيشتر سرمايه خود را صرف خريد سهام يك استارتاپ و همچنين شركت بزرگ IBM كرد، اما در سال هاي اخير با كاهش سهم خود به سمت ديگر غول بازار يعني اپل متمايل شده است.

برچسب‌ها: ،

[ ]

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

بقیه صفحات

درباره سایت
عضویت در خبرنامه
عضویت لغو عضویت
نظر سنجی سایت
نتیجه
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
لینک های تبادلی اتوماتیک
فاقد لینک
ورود به سایت
نام کاربری :
پسورد :
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار سایت
بازدیدکنندگان امروز : 245
بازدیدکنندگان دیروز : 128
افراد آنلاین : 2
کل بازدیدکنندگان : 6315
دیگر موارد